Projekt w ramach Wędrownej Akademii Kultury

Projekt w ramach Wędrownej Akademii Kultury

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Szafera i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nasierowskiej w Ełku przystąpiły do realizacji projektu Wędrownej Akademii Kultury, który uzyskał dofinansowanie z programu Narodowego Centrum Kultury pt. „Bardzo Młoda Kultura”.

Otrzymałyśmy fundusze na zrealizowanie projektu partnerskiego, którego tematem była „Legenda mazurska w sztuce Kamishibai”. Polegało to na stworzeniu przez uczniów starszych klas Szkoły Podstawowej nr 4 legendy mazurskiej w formie mało znanej techniki Kamishibai i przedstawieniu jej dzieciom w wieku od 6 lat. Na podstawie tekstu bajkopisarki Ireny Kwintowej powstała legenda „O dzielnym Janku”, oraz piękne ilustracje. Uroczyste premiery odbyły się 7 listopada w MBP i 8 listopada w SP nr 4. Na te niezwykłe przedstawienia przybyły dzieci z Przedszkola „Słoneczna Ósemka” grupa „Jeżyki”, klasa II D ze SP nr 2 i przedstawiciele kl. III D w bibliotece SP nr 4. Uśmiech na twarzach dzieci, podczas „małego spektaklu” i skupienie świadczyły o zainteresowaniu i o sukcesie naszego przedsięwzięcia.

10.11.2017 (piątek), 14:51